Main Menu
Naudingos nuorodos





Astronominis laikrodis

Astronominis laikrodis yra priedas prie STP galios valdiklių (LIT modulių), ir Opera individualaus valdymo sistemų (DAC modulių). Šio laikrodžio dėka, pasitelkiant duomenis apie laiko juostą, geografines koordinates vietos, kurioje yra įrengti šviestuvai, ir norimą prietemos efekto panaudojimo lygį, galima valdyti šviestuvų įsijungimo/išsijungimo laiką. Taip pat, astronominį laikrodį galima pakoreguoti pridedant ar atimant tam tikrą laiko kiekį prie programinės įrangos apskaičiuoto prietemos laiko. Tokius pakeitimus galima nustatyti visiems keturiems metų laikams. Esant kelioms šviestuvų instaliacijoms, astronominius laikrodžius galima sinchronizuoti užtikrinant paleidimą tam tikra tvarka. Įdiegus nuotolinio valdymo sistemą visas astronominio laikrodžio funkcijas galima valdyti kompiuteriu.

Valdant šviestuvus racionalus realios dienos šviesos panaudojimas yra vienas geriausių būdų taupyti elektros energiją. Prietema – metas, kai Saulė yra tarp 6˚ žemiau horizonto ir horizonto linijų. Būtent šiuo metu turėtų būti įjungti gatvių šviestuvai. Kaip ir saulėlydis bei saulėtekis, prietema priklauso nuo geografinių koordinačių, metų laiko ir dienos.

Tinkamiausias laikas įjungti šviestuvus priklauso nuo teritorijos, kurioje yra šviestuvai, reljefo (kalnuota, plokštuma ir pan.) ir konkrečių vartotojo poreikių. Vartotojai gali laisvai pasirinkti, ar verta išnaudoti prietemos efektą. Pavyzdžiui, pasirinkus šviestuvų įsijungimo laiką nuo prietemos laiko pabaigos, prietemos efektas bus išnaudojamas 100 %, o jei šviestuvai įsijungs nuo prietemos efekto laiko vidurio, šis efektas bus išnaudojamas 50 %.

Paprastai šviestuvai valdomi laikrodžio pagalba, todėl prigesinimo įrangą reikia nustatyti keliems laiko periodams, kurių paskirtis – pritaikyti sistemos darbą prie besikeičiančių sąlygų skirtingais metų laikais. Alternatyva yra naudoti foto sensorius, tačiau šių sensorių naudojimas nėra visiškai efektyvus: foto sensoriai ir sensorių linzės sensta, ant sensorių kaupiasi dulkės ir purvas. Visi šie veiksniai padidina energijos sąnaudas. Taip pat, nėra galimybių užtikrinti, kad naudojant kelis foto elementus visi šviestuvai įsijungs vienu metu.